دکتری
 ۱-دوره دکتری دوره ای است که عمدتا بر عهده دانشجو است لذا نباید توقعی از دانشگاه داشت.   در دوره دکتری اقتصاد خرد و اقتصاد کلان بیشتر مورد توجه است و نیز درسی  که در گرایش می آید.
۲-معدل دوره دکتری مهم است چون معدل مقطع آخر است البته نه خیلی مهم.  در دوره دکتری به نظر من باید هم زمان با درس در بانک یا بورس به
 صورت پاره وقت کار کرد و کمی تجربه کاری کسب کرد. 
۳- پیشنهاد میشه دوره دکتری در سه ترم اول دروسش پاس شود و طولانی نشود.
 ۴- دوره دکتری دوره ای است که باید حتما منابع انگلیسی خوانده شود، اینکه پیشنهاد میکنم حتما تافل یا آزمون ام اس آر تی را تا پایان ترم ۴ به دانشگاه ارائه کنید.
 ۵- در دوره دکتری روی یک موضوع تخصص پیداکنید نه چند موضوع  بهتر است موضوع شما گرایش شما باشد.  گرایش من اقتصاد مالی است و خودم روی مالی فقط کار میکنم.
 ۶- بهتر است در دوره دکتری زمان بیشتری را برای کار تجربی و مقاله اختصاص داد.
 باید تعداد مقالات دانشجوی دکتری از ۳ عدد بیشتر باشد، همچنین در دوره دکتری باید دوسال اول خیلی زحمت کشید و کمتر کار کرد. کار همیشه هست اما درس همیشه نیست ، اما باید در کنار درس کار پاره وقت انجام داد.
۷- اگر به دنبال عضویت در هیات علمی هستید سعی کنید رزومه خود را پر بار کنید (کتاب، مقاله، تدریس، کنفرانس،…). ضمنا در فراخوان سایت وزارت علوم (که هر از گاهی دانشگاهها اعلام جذب میکنند) شرکت کنید.